S příchodem nižších teplot připravujeme naše auta na zimu a jízdu po zasněžených a zledovatělých cestách. Jak se připraviť tak, aby jste měli z jízdy víc užitku jak starostí a vaše jízda byla hlavně bezpečná? Přinášime vám několik tipů.  

Výměna směsi do ostřikovačů

S klesajíci teplotou připravte auto na výměnu kapalin. Zahrnuje to výměnu letní směsi do ostřikovačů za zimní nemrznoucí směs. Poměr ředení s destilovanou vodou uvádí každý výrobce na obalu. Zimní nemrznoucí směsi nezamŕzají a mají skvělé čistící účinky.

Výměna pneumatik

Výměnu zimních pneumatik za letní doporučujeme ponechat odborníkům v pneuservise, kteří vám rovnou skontrolují stav opotřebení, hloubku dezenu a nastaví geometrii, aby nedocházelo k nerovnoměrnému opotřebení pneumatik.  

Přibalte řetezy

Pokud se chystáte s rodinou na hory alebo na chatu do méně přístupných oblastí z nepravidelnou údržbou cest a očakávaním vydatné sněhové nádilky, nezapomeňte si do auta přibalit i řetezy. Vyhnete se tak nebezpečnému smyku na vozovke a nepříjemnostem při odtahování  a vytahování auta.

Nešetřete na doplncích

Během zimy se nevyhnete mrazu a sněžení. Každodenní odhrabování auta a oškrabávaní námrazy ze skel si ulehčíte kvalitními doplnky, které vám pomohou tuto aktivitu skrátit na potřební minimum. Využijte pevní a kvalitní škrabky, které dobře padnou do ruky a nezlomí se. Ideálni metličky jsou delší, díky čemu dosáhnete na střechu auta a doprostřed skel a kapoty. Do výbavy můžete přibalit i skladací lopatku na sníh, může se hodiť při větších závějích, např. na parkovisku po vydatnem nočním  sněžení.

Garážujte

Pokud máte možnost nechat auto v kryté garáži, určite ji využijte. Výrazne tak šetříte nejen karoserii a podvozek ale i motorové části auta. Nemusíte před jízdou oškrabávat námrazu ani odhazovat vrstvy sněhu. Rovnako i startování je pre motor mnohem šetrnejší, pokud auto celou noc nebo několik dní nestojí vonku v mraze.

Tankujte

V zimě je lepší mít plnou nádrž nebo alespoň ¾ nádrže. V nádrži tak bude minimum vzdušní vlhkosti, která jinak skondenzuje na vodu. Voda v naftě je totiž najčastější příčinou upchatí palivového filtra.

Zásobte se

Před cestou na rodinnou lyžovačku, na víkend na chalupu nebo služební cestu mimo město po dálnici, je dobře myslet na případné zdržení a zápchy na cestách a dálnicích, které můžou trvat od několika minut až po hodiny. Hlavně když máte v autě menší děti, myslete dopředu na krizové situace, a zbalte něco podzub, čaj do termosky a deku. Na dlhší cestu v zimě vždy vyrážejte s plnou nádrží.

Inovujte

Mnoha nepříjemnostem spojených s jízdou v zime sa vyhnete pomocí systému nezávislého topení, které v spojení s dálkovym startem představují inovativní vylepšení vašeho automobilu a maximální zvýšení komfortu jak před jízdou tak počas ní. Díky tomu si můžete auto zvenku rozmrazit a zevnitř vyhřát cez aplikaci ve vašem mobile i z domu. Takéto smart funkcie šetří váš čas, peníze a mrazivé sedadlá nebo ledovej volant už víc nebudou váš problém. Vyhřejte si auto nadálku a užívejte si dokonalý komfort.